Časté dotazy

Co jsou Diamantové svíčky?

Charakteristika každé Diamantové svíčky je v tom, že v každé takové svíčce se ukrývá šperk různé hodnoty a z různých materiálů v závislosti na edici Diamantových svíček. U většiny našich svíček je možnost vlastního textu na etiketě Diamantové svíčky ve formě věnování, jména či názvu významné příležitosti, např. životního jubilea. V každé Diamantové svíčce je ukryt šperk.

Z čeho tedy mohou být šperky vyrobeny?

V Diamantových svíčkách se dle konkrétní edice ukrývají šperky ze stříbra 925/1000 a šperky zlaté 585/1000 se vsazenými přírodními diamanty. U každé edice je popis, jaké šperky může obsahovat.

Jak se dozvím, z čeho je můj šperk vyroben?

Šperky jsou označený osmimístným kódem podle kategorie, do které spadá. Šťastná nálezkyně pak kód vloží do rozhraní https://www.diamantovesvicky.cz/vlozit-kod/ , po odeslání kódu se zobrazí jaký šperk ji bude zdobit.

Některé šperky označeny nejsou, jsou to např. šperky z edic, kde je zaručen šperk z konkrétního materiálu (např. přívěsek, náramek apod.).

Proč si nelze vybrat vzhled šperku, který budem ve svíčce ukryt?

Diamantové svíčky jsou především o překvapení a očekávání. Mohou obsahovat šperky z různých materiálů včetně zlata 585. Zlaté šperky převyšují svou hodnotou cenu svíčky, tedy takový šperk je to opravdové překvapení. Celá výroba Diamantových svíček probíhá zcela ručním způsobem a je natolik náročná, že nelze ukrývat šperky podle vzhledu a také je nelze vyrábět na zakázku, protože by taková svíčka byla cenově nedostupná.

Jak jsou šperky chráněny před voskem?

Za dobu existence Diamantových svíček jsme vyzkoušeli mnohé způsoby balení šperků, různé kovové, plastové či skleněné nádoby (krabičky), různé druhy sáčků a jiné balení. Žádný z alternativních způsobů balení nevyhovoval především po stránce zabezpečení šperku proti vniknutí vosku až ke šperku. Po několikaletých zkušenostech jsme vyvinul balení do několika vrstev aluminiové folie, zip sáčků a především krabičce, která je vyrobena technologií 3D tisku přímo námi na českých 3D tiskárnách. Vybrali jsme tedy ten nejlepší způsob ze všech možných variant.

Jaká je velikost prstýnků?

Ve všech edicích s prsteny si můžete zvolit velikost dle aktuální nabídky. Velikost si pečlivě vyberte. Nápomocné Vám mohou být metody měření, viz. níže. Může se stát, že i tak Vám prstýnek nebude sedět, v tom případě prstýnky NELZE vyměnit za jinou velikost, ani jiný typ apod. Důrazně doporučujeme velikost prstenu měřit ve zlatnictví.

Jak zjistíme velikost prstenu?

Velikost prstenu je vlastně vnitřní obvod prstenu. Pro naše účely jsou dostačující dvě metody – metoda měření pomocí provázku a pomocí převodní tabulky (popř. Výpočet). Nelze sice zaručit na 100%, že díky takto zjištěné velikosti vám daný prsten bude sedět, lepší je navštívit kamenné zlatnictví, kde si můžete nechat zjistit velikost prstenu, ale i zde uvedené metody jsou docela spolehlivé.
Než začnete měřit, uvědomte si prosím, že prst může mít různé velikosti v různou denní dobu nebo při různých činnostech. Vybírejte prsten tedy tak, abyste měli malou rezervu. Při měření zkuste měřit nejen na článku prstu, ale také přes kloub, aby se vám nestalo, že koupený prsten pak nepřetáhnete přes kloub. Doporučujeme navštívit zlatnictví/klenotnictví, kde Vám bude velikost změřena nejspolehlivěji. Nalezené prsteny nemůžeme měnit. Jedna nalezený prsten je považován za použitý.

Měření velikosti prstenu pomocí provázku
• Vezmeme si kousek provázku (ne moc pružný) či tenký proužek papírku, fix a pravítko.
• Provázek obtočíme kolem prstu (můžeme pro jistotu i kolem kloubu).
• Poznačíme fixem, kde se konce střetávají.
• Pak změříme délku označeného úseku na provázku v milimetrech.
• Výsledek je hledaná velikost prstenu. Naměříme-li 55 mm, máme velikost 55.

Tuto metodu však nedoporučujeme provádět, pokud s ní nemáte dostatečné zkušenosti.

Zjištění velikosti prstenu dle převodní tabulky
• Změřte pomocí posuvného měřítka (šuplery) vnitřní průměr prstenu, který Vám padne. Pokud budete měrit klasickým pravítkem, měřte pouze velikost otvoru, bez masy kovu. Měřte co nejpečlivěji, tedy s co největší přesností, pokud možno alespoň na půl milimetry.
• Pomocí tabulky zjistěte, jakému průměru odpovídá velikost prstenu.
• Nebo se dá se vypočítat pomocí klasického vzorečku pro obvod kruhu – O = d * π (O je obvod – velikost prstenu, d je průměr našeho prstu a π je konstanta 3,1415).
• Např. naměříte 16,6 mm tak vaše velikost prstenu je 52.

Vnitřní průměr prstenu   Velikost prstenu Vnitřní průměr prstenu   Velikost prstenu
11,5 mm 36 17,2 mm 54
11,8 mm 37 17,5 mm 55
12,1 mm 38 17,8 mm 56
12,4 mm 39 18,1 mm 57
12,7 mm 40 18,5 mm 58
13,1 mm 41 18,8 mm 59
13,4 mm 42 19,1 mm 60
13,7 mm 43 19,4 mm 61
14,0 mm 44 19,7 mm 62
14,3 mm 45 20,1 mm 63
14,6 mm 46 20,4 mm 64
15,0 mm 47 20,7 mm 65
15,3 mm 48 21,0 mm 66
15,6 mm 49 21,3 mm 67
15,9 mm 50 21,6 mm 68
16,2 mm 51 22,0 mm 69
16,6 mm 52 22,3 mm 70
16,9 mm 53 22,6 mm 71

Jak správně pečovat o šperky

Správná péče o šperky Vám zajistí dlouhou životnost šperku. Při nedodržení správné péče o šperky se výrazně zkracuje jejich krása, rychleji se opotřebovávají a vypadávají z nich zirkony. Všechny šperky je nutné vyvarovat styku s jakoukoli vlhkostí (pot, mytí rukou apot.) a vlivu chemikálií (mýdlo, saponáty, gumové či jiné rukavice a pudr v nich, dezinfekce apod.). Pokud tuto zásadu nedodržujete, hrozí jednak změna barvy – oxidace u stříbra (černání) a především vypadavání zirkonů. Důrazně tedy dbejte na tuto zásadu. Dalším faktorem ovlivňující životnost šperku, je mechanické poškození, např. ohnutí krapen, poškození rhodiové vrstvy apod. Toto mechanické poškození vzniká např. nošením nákupů apod. Např. u stříbra, které je měkké, je nutné dbát na to, abyste si jej nepoškrábali, neohli krapny např. zaháčením o vlasy či tkaniny apod. Dále je nutné šperky správně uchovávat, pokud je nenosíte. Vždy je skladujte odděleně v látkovém sáčku či šperkovnici. Zabraňte styku s vlhkostí. Pokud tyto zásady nedodržujete, nelze případnou reklamaci považovat za oprávněnou.

Jak jsou Diamantové svíčky velké?

Diamantových svíček existuje několik velikostí, které se liší svým tvarem ale i počtem knotů. Zde najdete stručný popis jednotlivých velikostí.

 1. Diamantové svíčky malé (MiniGift, Parfum apod.)
  • výška nádoby 9 cm, horní průměr 9 cm,
  • váha vosku cca 190 g.
 2. Diamantové svíčky střední (Standard apod.)
  • výška nádoby 13,5 cm, horní průměr 8,7 cm,
  • váha vosku cca 350 g.
 3. Diamantové svíčky v hranatých vázách (Eclusive, Wood apod.)
  • zpravidla dva knoty – bavlněné, dřevěné,
  • rozměry 14 x 9 x 7 cm,
  • váha vosku 480 g.
 4. Diamantové svíčky volněstojící (Luxury apod.)
  • Diamantové svíčky bez skla, lakované, dva knoty,
  • výška cca 16 cm, oválná základna 13 x 6 cm
  • váha vosku cca 760 g.

Doba dodání a platba

Diamantovou svíčku Vám odešleme do 3 pracovních dnů od obdržení objednávky. V období velkého množství objednávek si vyhrazujeme právo tuto dobu prodloužit. Je to z toho důvodu, že na většinu Diamantových svíček Vám připravujeme Váš vlastní text, proto zpracování objednávky chvíli trvá. K době odeslání je nutné připočíst také dobu, po kterou ji k Vám přepravuje dopravce, kterého si zvolíte. Doprava je včetně balného.

Kamenné prodejny ani výdejní místo nemáme. Děkujeme za pochopení

Svou objednávku můžete platit na dobírku. Z technických důvodů není možný jiný způsob platby. Děkujeme za pochopení

Vzhledem k tomu, že dopravci často upravují své ceníky, aktuální ceny dopravy vždy najdete na konci objednávky, ještě před jejím odesláním.

Zasíláme také na Slovensko. Dobírka bude placena v Eurech dle aktuálního kurzu ČNB.