Nákup od 2500  doprava zdarma. Objednejte ještě za 2500  a dopravu už neplatíte. 🙂

Časté dotazy

Co jsou Diamantové svíčky?

Charakteristika každé Diamantové svíčky je v tom, že v každé takové svíčce se ukrývá šperk různé hodnoty a z různých materiálů v závislosti na edici Diamantových svíček. U většiny našich svíček je možnost vlastního textu na etiketě Diamantové svíčky ve formě věnování, jména či názvu významné příležitosti, např. životního jubilea. V každé Diamantové svíčce je ukryt šperk.

Z čeho tedy mohou být šperky vyrobeny?

V Diamantových svíčkách se dle konkrétní edice ukrývají šperky ze stříbra 925/1000 a šperky zlaté 585/1000 se vsazenými přírodními diamanty, zejména prsteny nebo náušnice. Zlaté šperky ukrýváme jako překvapení, v popisu produktu je proto napsáno pouze stříbro, protože to je vždy zaručené.

Jak se dozvím, z čeho je můj šperk vyroben?

Šperky jsou označený osmimístným kódem podle kategorie, do které spadá. Šťastná nálezkyně pak kód vloží do rozhraní https://www.diamantovesvicky.cz/vlozit-kod/ , po odeslání kódu se zobrazí jaký šperk ji bude zdobit.

Některé šperky označeny nejsou, jsou to např. šperky z edic, kde je zaručen šperk z konkrétního materiálu (např. přívěsek, náramek, sada apod.). Zlaté ukrýváme zpravidla pouze náušnicea a prsteny.

Proč si nelze vybrat vzhled šperku, který budem ve svíčce ukryt?

Diamantové svíčky jsou především o překvapení a očekávání. Mohou obsahovat šperky z různých materiálů včetně zlata 585. Zlaté šperky převyšují svou hodnotou cenu svíčky, tedy takový šperk je to opravdové překvapení. Celá výroba Diamantových svíček probíhá zcela ručním způsobem a je natolik náročná, že nelze ukrývat šperky podle vzhledu a také je nelze vyrábět na zakázku, protože by taková svíčka byla cenově nedostupná.

U některých edic dopředu víte, že uvnitř bude konkrétní šperk, zpravidla se jedná i šperky ze stříbra 925/1000. U takových edic je přiložena fotografie konkrétního šperku. U některých edic je na fotografiích vyobrazeno více typů – vzhledů šperků, pak ve svíčce bude ukrytý jeden z nich. Ovšem tam, kde je v popisu produktu zmíněna věta typu Fotografie šperků jsou ilustrativní, znamená to, že typů – vzhledů máme velké množství a na fotografiích jsou pouze ukázky vzhledů, které se mohou ve svíčce objevit. Toto platí především u náušnic a prstenů, může to tak ale být i u jiných šperků.

Jak jsou šperky chráněny před voskem?

Za dobu existence Diamantových svíček jsme vyzkoušeli mnohé způsoby balení šperků, různé kovové, plastové či skleněné nádoby (krabičky), různé druhy sáčků a jiné balení. Žádný z alternativních způsobů balení nevyhovoval především po stránce zabezpečení šperku proti vniknutí vosku až ke šperku. Po několikaletých zkušenostech jsme vyvinul balení do několika vrstev aluminiové folie, zip sáčků a především krabičce, která je vyrobena technologií 3D tisku přímo námi na českých 3D tiskárnách. Vybrali jsme tedy ten nejlepší způsob ze všech možných variant.

Jaká je velikost prstýnků?

Ve všech edicích s prsteny si můžete zvolit velikost dle aktuální nabídky. Velikost si pečlivě vyberte. Nápomocné Vám mohou být metody měření, viz. níže. Může se stát, že i tak Vám prstýnek nebude sedět, v tom případě prstýnky NELZE vyměnit za jinou velikost, ani jiný typ apod. Důrazně doporučujeme velikost prstenu měřit ve zlatnictví.

Jak zjistíme velikost prstenu?

Velikost prstenu je vlastně vnitřní obvod prstenu. Pro naše účely jsou dostačující dvě metody – metoda měření pomocí provázku a pomocí převodní tabulky (popř. Výpočet). Nelze sice zaručit na 100%, že díky takto zjištěné velikosti vám daný prsten bude sedět, lepší je navštívit kamenné zlatnictví, kde si můžete nechat zjistit velikost prstenu, ale i zde uvedené metody jsou docela spolehlivé.
Než začnete měřit, uvědomte si prosím, že prst může mít různé velikosti v různou denní dobu nebo při různých činnostech. Vybírejte prsten tedy tak, abyste měli malou rezervu. Při měření zkuste měřit nejen na článku prstu, ale také přes kloub, aby se vám nestalo, že koupený prsten pak nepřetáhnete přes kloub. Doporučujeme navštívit zlatnictví/klenotnictví, kde Vám bude velikost změřena nejspolehlivěji. Nalezené prsteny nemůžeme měnit. Jedna nalezený prsten je považován za použitý.

Měření velikosti prstenu pomocí provázku
• Vezmeme si kousek provázku (ne moc pružný) či tenký proužek papírku, fix a pravítko.
• Provázek obtočíme kolem prstu (můžeme pro jistotu i kolem kloubu).
• Poznačíme fixem, kde se konce střetávají.
• Pak změříme délku označeného úseku na provázku v milimetrech.
• Výsledek je hledaná velikost prstenu. Naměříme-li 55 mm, máme velikost 55.

Tuto metodu však nedoporučujeme provádět, pokud s ní nemáte dostatečné zkušenosti.

Zjištění velikosti prstenu dle převodní tabulky
• Změřte pomocí posuvného měřítka (šuplery) vnitřní průměr prstenu, který Vám padne. Pokud budete měrit klasickým pravítkem, měřte pouze velikost otvoru, bez masy kovu. Měřte co nejpečlivěji, tedy s co největší přesností, pokud možno alespoň na půl milimetry.
• Pomocí tabulky zjistěte, jakému průměru odpovídá velikost prstenu.
• Nebo se dá se vypočítat pomocí klasického vzorečku pro obvod kruhu – O = d * π (O je obvod – velikost prstenu, d je průměr našeho prstu a π je konstanta 3,1415).
• Např. naměříte 16,6 mm tak vaše velikost prstenu je 52.

Vnitřní průměr prstenu   Velikost prstenu Vnitřní průměr prstenu   Velikost prstenu
11,5 mm 36 17,2 mm 54
11,8 mm 37 17,5 mm 55
12,1 mm 38 17,8 mm 56
12,4 mm 39 18,1 mm 57
12,7 mm 40 18,5 mm 58
13,1 mm 41 18,8 mm 59
13,4 mm 42 19,1 mm 60
13,7 mm 43 19,4 mm 61
14,0 mm 44 19,7 mm 62
14,3 mm 45 20,1 mm 63
14,6 mm 46 20,4 mm 64
15,0 mm 47 20,7 mm 65
15,3 mm 48 21,0 mm 66
15,6 mm 49 21,3 mm 67
15,9 mm 50 21,6 mm 68
16,2 mm 51 22,0 mm 69
16,6 mm 52 22,3 mm 70
16,9 mm 53 22,6 mm 71

Jak správně pečovat o šperky

Správná péče o šperky Vám zajistí dlouhou životnost šperku. Při nedodržení správné péče o šperky se výrazně zkracuje jejich krása, rychleji se opotřebovávají a vypadávají z nich zirkony. Všechny šperky je nutné vyvarovat styku s jakoukoli vlhkostí (pot, mytí rukou apot.) a vlivu chemikálií (mýdlo, saponáty, gumové či jiné rukavice a pudr v nich, dezinfekce apod.). Pokud tuto zásadu nedodržujete, hrozí jednak změna barvy – oxidace u stříbra (černání) a především vypadavání zirkonů. Důrazně tedy dbejte na tuto zásadu. Dalším faktorem ovlivňující životnost šperku, je mechanické poškození, např. ohnutí krapen, poškození rhodiové vrstvy apod. Toto mechanické poškození vzniká např. nošením nákupů apod. Např. u stříbra, které je měkké, je nutné dbát na to, abyste si jej nepoškrábali, neohli krapny např. zaháčením o vlasy či tkaniny apod. Dále je nutné šperky správně uchovávat, pokud je nenosíte. Vždy je skladujte odděleně v látkovém sáčku či šperkovnici. Zabraňte styku s vlhkostí.

Pokud tyto zásady nedodržujete, nelze případnou reklamaci považovat za oprávněnou.

Upozorňujeme, že vlivem tepla mohou šperky zčernat. Ty však stačí pouze vyčistit přípravky k tomu určenými a šperk bude mít opět původní barvu.

Jak jsou Diamantové svíčky velké?

Diamantových svíček existuje několik velikostí, které se liší svým tvarem ale i počtem knotů. Zde najdete stručný popis jednotlivých velikostí.

 1. Diamantové svíčky ve vysokých hranatých vázách (typ Exclusive)
  • zpravidla dva knoty – bavlněné, dřevěné,
  • rozměry 14 x 9 x 7 cm,
  • váha vosku cca 360 g
  • váha vázy 920 g.
 2. Be Happy
  • rozměry 8 x 8 x 8 cm
  • Váha vosku cca 180 g.

Jaký používáme vosk

Diamantové svíčky jsou vyrobeny z těch nejkvalitnější vosků na trhu. Svíčky ve skle jsou vyrobeny ze speciální směsi přírodních vosku a parafínů. Je měkký a má zcela jediněčné vlastnosti. Naše vosky pocházejí z Velké Británie.

Doba dodání a platba

Diamantovou svíčku Vám odešleme do 3 pracovních dnů od obdržení objednávky. V období velkého množství objednávek si vyhrazujeme právo tuto dobu prodloužit. Je to z toho důvodu, že na většinu Diamantových svíček Vám připravujeme Váš vlastní text, proto zpracování objednávky chvíli trvá. K době odeslání je nutné připočíst také dobu, po kterou ji k Vám přepravuje dopravce, kterého si zvolíte. Doprava je včetně balného.

Kamenné prodejny ani výdejní místo nemáme. Děkujeme za pochopení

Svou objednávku můžete platit na dobírku a také platební kartou. Nyní využíváme dopravce DPD a to dopravou na Vaši adresu nebo výdejní místo DPD Pick up. Upozorňujeme, že u Alzaboxů, které jsou zprostředkovává DPD, nelze platit kartou na místě přímo v Alzaboxu. Pokud tedy zvolíte dobírku, musíte ji zaplatit přes aplikaci DPD.

Vzhledem k tomu, že dopravci často upravují své ceníky, aktuální ceny dopravy vždy najdete na konci objednávky, ještě před jejím odesláním.

Zasíláme také na Slovensko. Dobírka bude placena v Eurech dle aktuálního kurzu ČNB.

Po přijetí objednávky Vám přijde potvrzovací email, ale také sms zpráva.

Návod na použití vonného vosku do aromalampy – dárek k nákupu

Vonný vosk do aromalampy.

Vonný vosk je určen do klasických aromalamp s čajovou svíčkou (popř. do elektrických aromalamp).

Vosk nepokládejte do vody.

Po sfouknutí svíčky vosk ztuhne a dá se znovu použít. Jeho objem neubývá, pouze se z něj po čase odpaří vonné esence.

Lampu poté vložte do mrazáku a po chvíli půjde použitý vosk volně vyloupnout (u elektrických aromalamp se řiďte pokyny výrobce lampy).

Vosk můžete vzájemně kombinovat a vytvořit si tak jediněčnou kombinaci vůní dle vlastního vkusu.