Nákup od 2000  doprava zdarma. Objednejte ještě za 2000  a dopravu už neplatíte. 🙂

Časté dotazy

Co jsou Diamantové svíčky?

Charakteristika každé Diamantové svíčky je v tom, že v každé takové svíčce se ukrývá šperk různé hodnoty a z různých materiálů v závislosti na edici Diamantových svíček. U většiny našich svíček je možnost vlastního textu na etiketě Diamantové svíčky, ve formě věnování, jména či názvu významné příležitosti, např. životního jubilea. V každé Diamantové svíčce je ukryt šperk.

Z čeho tedy mohou být šperky vyrobeny?

V Diamantových svíčkách se můze ukrývat šperk z nerezové ocele, ze stříbra, ze zlata, nebo zlatý šperk se vsazeným přírodním diamantem. Každý šperk je označen osmimístným kódem, po jehož zadání se v naši aplikaci zobrazí, z čeho je šperk vyroben a nastíní se Vám tak jeho hodnota.
V edici Parfum a Mini Gift se skrývá vždy prstýnek z nerezové ocele.
V edici Standard DiamantStandard Srdíčko a Standard Psaníčko, kde se ukrývá alespoň Stříbrný prstýnek s ryzostí 925 nebo Zlatý prsten (ryzost 14k) s přírodním diamantem – ten ukrýváme do jedné z Diamantových svíček průměrně 1x za měsíc
V edicích velkých, hranatých svíčkách se dvěmi knoty se vyskytuje minimálně prstýnek ze stříbra 925 a minimální hodnotou 500,-Kč, dále se zde vyskytují prstýnky ze 14k zlata, či zlaté prsteny 14k  s přírodním Diamantem.

Nová edice Luxury edition je volně stojící a obsahuje vždy náušnice ze stříbra 925.

Jak se dozvím, z čeho je můj prstýnek nebo náušnice vyroben?

Každý prstýnek či náušnice jsou označený osmimístným kódem podle kategorie, do které spadá. Šťastná nálezkyně pak kód vloží do rozhraní na www.svicky.jlwordpress.cz/vlozit-kod , po odeslání kódu se zobrazí jaký prstýnek či náušnice ji budou zdobit.

Proč si nelze vybrat vzhled šperku, který budem ve svíčce ukryt?

Diamantové svíčky jsou především o překvapení a očekávání. Mohou obsahovat šperky z různých materiálů včetně zlata 585. Zlaté šperky převyšují svou hodnotou cenu svíčky, tedy takový šperk je to opravdové překvapení. Celá výroba Diamantových svíček probíhá zcela ručním způsobem a je natolik náročná, že nelze ukrývat šperky podle vzhledu a také je nelze vyrábět na zakázku, protože by taková svíčka byla cenově nedostupná.

Proč balíme šperky do aluminiové folie?

Za dobu existence Diamantových svíček jsme vyzkoušeli mnohé způsoby balení šperků, různé kovové, plastové či skleněné nádoby (krabičky), různé druhy sáčků a jiné balení. Žádný z alternativních způsobů balení nevyhovoval především po stránce zabezpečení šperku proti vniknutí vosku až ke šperku. Jediným způsobem, jak zabránit vniknutí vonného vosku je právě balení do aluminiové folie a to do “kuličky” (dokonce ani balení do čtverce nebylo vhodné). Vybrali jsme tedy ten nejlepší způsob ze všech možných variant.

Jaká je velikost prstýnků?

Ve všech edicích si můžete zvolit velikost dle aktuální nabídky. Velikost si pečlivě vyberte. Nápomocné Vám mohou být metody měření, viz. níže. Může se stát, že i tak Vám prstýnek nebude sedět, v tom případě prstýnky NELZE vyměnit za jinou velikost ani jiný typ apod.

Jak zjistíme velikost prstenu?

Velikost prstenu je vlastně vnitřní obvod prstenu. Pro naše účely jsou dostačující dvě metody – metoda měření pomocí provázku a pomocí převodní tabulky (popř. Výpočet). Nelze sice zaručit na 100%, že díky takto zjištěné velikosti vám daný prsten bude sedět, lepší je navštívit kamenné zlatnictví, kde si můžete nechat zjistit velikost prstenu, ale i zde uvedené metody jsou docela spolehlivé.
Než začnete měřit, uvědomte si prosím, že prst může mít různé velikosti v různou denní dobu nebo při různých činnostech. Vybírejte prsten tedy tak, abyste měli malou rezervu. Při měření zkuste měřit nejen na článku prstu, ale také přes kloub, aby se vám nestalo, že koupený prsten pak nepřetáhnete přes kloub.

Měření velikosti prstenu pomocí provázku
• Vezmeme si kousek provázku (ne moc pružný) či tenký proužek papírku, fix a pravítko.
• Provázek btočíme kolem prstu (můžeme pro jistotu i kolem kloubu).
• Poznačíme fixem, kde se konce střetávají.
• Pak změříme délku označeného úseku na provázku v milimetrech.
• Výsledek je hledaná velikost prstenu. Naměříme-li 55 mm, máme velikost 55.

Zjištění velikosti prstenu dle převodní tabulky
• Změřte pomocí posuvného měřítka (šuplery) průměr prstenu, který Vám padne. Pokud budete merit klasickým pravítke, měřte pouze velikost otvoru, bez masy kovu, Měřte co nejpečlivěji, tedy s co největší přesností), pokud možno alespoň na půl milimetry.
• Pomocí tabulky zjistěte, jakému průměru odpovídá velikost prstenu.
• Nebo se dá se vypočítat pomocí klasického vzorečku pro obvod kruhu – O = d * π (O je obvod – velikost prstenu, d je průměr našeho prstu a π je konstanta 3,1415).
• Např. naměříte 16,6 mm tak vaše velikost prstenu je 52.

Vnitřní průměr prstenu   Velikost prstenu Vnitřní průměr prstenu   Velikost prstenu
11,5 mm 36 17,2 mm 54
11,8 mm 37 17,5 mm 55
12,1 mm 38 17,8 mm 56
12,4 mm 39 18,1 mm 57
12,7 mm 40 18,5 mm 58
13,1 mm 41 18,8 mm 59
13,4 mm 42 19,1 mm 60
13,7 mm 43 19,4 mm 61
14,0 mm 44 19,7 mm 62
14,3 mm 45 20,1 mm 63
14,6 mm 46 20,4 mm 64
15,0 mm 47 20,7 mm 65
15,3 mm 48 21,0 mm 66
15,6 mm 49 21,3 mm 67
15,9 mm 50 21,6 mm 68
16,2 mm 51 22,0 mm 69
16,6 mm 52 22,3 mm 70
16,9 mm 53 22,6 mm 71

Jak správně pečovat o šperky

Správná péče o šperky Vám zajistí dlouhou životnost šperku. Při nedodržení správné péče o šperky se výrazně zkracuje jejich krása, rychleji se opotřebovávají a vypadávají z nich zirkony. Všechny šperky je nutné vyvarovat styku s jakoukoli vlhkostí (pot, mytí rukou apot.) a vlivu chemikálií (mýdlo, saponáty, gumové či jiné rukavice a pudr v nich, dezinfekce apod.). Pokud tuto zásadu nedodržujete, hrozí jednak změna barvy ocele, oxidace u stříbra (černání) a především vypadavání zirkonů. Důrazně tedy dbejte na tuto zásadu. Dalším faktorem ovlivňující životnost šperku, je mechanické poškození, např. ohnutí krapen, poškození rhodiové vrstvy apod. Toto mechanické poškození vzniká např. nošením nákupů apod. Např. u stříbra, které je měkké, je nutné dbát na to, abyste si jej nepoškrábali, neohli krapny např. zaháčením o vlasy či tkaniny apod. Dále je nutné šperky správně uchovávat, pokud je nenosíte. Vždy je skladujte odděleně v látkovém sáčku či šperkovnici. Zabraňte styku s vlhkostí. Pokud tyto zásady nedodržujete, nelze případnou reklamaci považovat za oprávněnou.

Doba dodání, platba a poštovné

Diamantovou svíčku Vám odešleme do 3 pracovních dnů od obdržení objednávky. V období velkého množství objednávek si vyhrazujeme právo tuto dobu prodloužit. Je to z toho důvodu, že na většinu Diamantových svíček Vám připravujeme Váš vlastní text, proto zpracování objednávky chvíli trvá. K době odeslání je nutné připočíst také dobu, po kterou ji k Vám přepravuje dopravce, kterého si zvolíte. Doprava je včetně balného.

Svou objednávku můžete platit na dobírku.

Česká republika
Zásilkovna 85,-Kč – přeprava asi 1 pracovní den (celkem tedy max. 4 pracovní dny).
DPD 140,-Kč – přeprava asi 1 pracovní dny (max. 4 pracovní dny).
Česká pošta 150,-Kč – ČP oficiálně slibuje doručení do 2 pracovních dnů, avšak doporučujeme vybrat si jiného dopravce. Přepravní doba u ČP bývá delší

Slovensko
Zásilkovna 120,-Kč – Dobírka bude placena v Eurech dle aktuálního kurzu ČNB

*Ceny za dopravu jsou skutečné výdaje účtované vybraným přepravcem, tyto náklady neovlivníme. Poštovné je včetně balného.

Kde najdu kontakty, obchodní podmínky, reklamační řád apod.?

Všechny údaje najdete v zápatí našich stránek (šedá lišta). Nezapomeňte však odsouhlasit cookies.

Pokud je ani tak nenajdete, můžete kliknout na následující odkazy: